Společná dopolední část

08:30 (45 min)
Registrace, občerstvení

09:15 (5 min)
Přivítání
Filip Kolář, Sales Manager, F5 Networks Česká republika

09:20 (20 min)
Aplikace jsou zdrojem vašich příjmů: Jak zajistit jejich dostupnost a ochranu? (anglicky)
Jaak Cuppens, Senior Manager Cloud, F5 Networks EMEA

 
Aplikace jsou nejcennější aktiva digitální ekonomiky. Považujeme je za tzv. aplikační kapitál, protože v posledních 20 letech firmám pomáhají získávat nové zdroje příjmů. Na prezentaci se dozvíte, jak pomocí služeb nad aplikacemi zajistíte vysokou dostupnost a bezpečnost tohoto kapitálu, zejména v Multi-cloud prostředí.

09:40 (30 min)
Strategie přechodu do cloudu pro tradiční aplikace (anglicky)
Alfredo Vistola, Security Solution Architect, F5 Networks EMEA

 
Jak chránit naše nejcennější informace, bez ohledu na to, kde jsou uloženy? Dozvíte se, na co se zaměřit z pohledu bezpečnosti při přechodu do Cloudu resp. jak zabezpečit aplikace konzistentně v Multi-Cloud prostředí. Proč je visibilita do SSL důležitá. Proč aplikovat Zero Trust koncept. Jaké výhody má management zaměřený na aplikace.

10:10 (30 min)
DEMO Arcadia Bank - nasazení a zabezpečení aplikace, visibilita do SSL
Radovan Gibala & Martin Oravec, Systémový inženýři, F5 Networks Česká republika

 
Během praktické ukázky uvidíte, jak nasadit a spravovat aplikaci pomocí BIG-IQ a deklarativního REST API "AS3". Jak získat per-app analytiku. Jak aplikaci zabezpečit (nejen) proti botnetům, jak zajistit bezpečnost API nebo visibilitu do SSL vč. TLS 1.3.

10:40 (35 min)
Využití DevOps & CI/CD pro nasazování a provoz moderních aplikací & DEMO Arcadia Bank - ukázka využití CI/CD pro automatizaci aplikace
Radovan Gibala, Systémový inženýr, F5 Networks Česká republika

 
DevOps nástroje pro automatizaci získávají na oblíbenosti. Ukážeme, jaké nástroje podporuje F5 a jakou máme podporu a strategii v oblasti kontejnerových řešení. Součástí bude praktická ukázka, jak aplikaci nasadit v public cloudu za pomocí Dev-Ops automatizačních nástrojů.

11:15 (15 min)
Přestávka

11:30 (30 min)
Pokročilá ochrana proti modernímu malwaru
Petr Kadrmas, Systémový inženýr, Check Point Software Technologies East Europe

 
Check Point Software Technologies poskytuje pokročilou prevenci síťových hrozeb a chrání před 5. generací kybernetických útoků, často také nazývaných „Zero Day“. Komplexní řešení Next Generation Firewall a Advanced Threat Prevention se integruje s řešení SSL orchestrátoru F5 pro komlexní ochranu s vysokým výkonem inspekce šifrovaného provozu.

12:00 (5 min)
Zahájení programu v sále Panorama a v Klubu A

Odpolední program (Sál Panorama)

12:05 (30 min)
Pokročilá ochrana proti modernímu malwaru – „Deep Dive“
Petr Kadrmas, Systémový inženýr, Check Point Software Technologies East Europe

 
V této prezentaci se dozvíte více technických detailů ohledně diskutovaného řešení ochrany před nejnovějšími kyberhrozbami. Moderní útoky jsou komplexní a vyžadují vícevrstvou ochranu. Presentace obsahuje detailnější popis moderních technik pro kompexní ochranu s využitím technologií strojového učení a umělé inteligence a scénáře implementace v prostředí firemní a cloudové infrastruktury.

12:35 (30 min)
Případová studie nasazení F5 u zákazníka
Pavel Šesták, Technický ředitel, Actinet Informační systémy

 
Pavel Šesták ze společnosti Actinet Informační systémy představí nasazení a rozvoj technologií F5 ve významné finanční instituci v České republice zejména s ohledem na zabezpečení důvěrnosti a dostupnosti poskytovaných služeb včetně nasazení ochrany před distribuovanými útoky Denial of Service.

13:05 (55 min)
Oběd

14:00 (30 min)
Případová studie jednotného přihlašování do aplikací pomocí řešení BIG-IP Access Policy Manager
Ivo Němeček, Ředitel projektové divize, Simac Technik ČR
Jakub Láznička, Technický konzultant, Simac Technik ČR

 
V přednášce představíme aplikační a síťové prostředí zákazníka, stručně shrneme vlastnosti a možnosti APM a vysvětlíme, proč zákazník zvolil toto řešení. Přiblížíme postup nasazování APM, zavádění řízeného přístupu a jednotného přihlašování do aplikací, začleňování APM do existujícího prostředí (mimo jiné integraci s Active Directory) a další rozšiřování funkcí, například o dvoufaktorové ověřování. Ukážeme, jak lze nasazené řešení dále rozvíjet. Výklad doplníme ukázkami klíčových vlastností řešení.

14:30 (30 min)
F5 Networks and Thales: Securing Application Delivery with Encryption and Authentication (anglicky)
Marko Bobinac, Pre-Sales Manager Cloud Protection & Licensing, Thales (Gemalto) CEE

 
Thales provides Authentication and Encryption products for large ecosystem list, being overall leader in those areas. SafeNet Authentication Service and SafeNet Trusted Access add two-factor Authentication on F5 solutions and simplify access policy management. Market fastest HSM’s - SafeNet Network HSM’s provide root of trust for the F5 BigIP appliances and significantly enhance its SSL security.

15:00 (15 min)
Přestávka

15:15 (15 min)
Automatizovaná a inteligentní ochrana osobních údajů (a citlivých dat) v procesu digitální transformace a přechodu do cloudu
Vladimír Špička, Sr. Territory Account Manager, Forcepoint
Miroslav Bajgar, Systémový inženýr, Forcepoint

 
Ochrana osobních údajů (a citlivých dat) je aktuální téma a v příspěvku budou představeny možnosti, které nabízí DLP řešení společnosti Forcepoint pro jejich ochranu (mapování a správa přenosů dat ve společnosti, vyhledání osobních údajů v digitální podobě, zabezpečení dat v cloudových aplikacích, atd.) a vzájemnou interoperabilitu s produkty F5 Networks.

15:45 (30 min)
Azure DevOps a F5 Cloud Edition
Tomáš Kubica, Azure TSP, Microsoft

 
Automatizace nasazování infrastruktury a aplikací do hybridních prostředí Azure a Azure Stack s využitím Cloud Edition od F5 (WAF a traffic management ve virtuální edici), orchestrace Azure DevOps a deklarativního REST API rozhraní AS3 od F5.

16:15 (90 min)
Závěrečné slovo, Tombola, Koktejl

 
Tombola bude realizována na konci formální části konference v cca 16:15. Šanci vyhrát jednu ze tří hodnotných cen má každý, kdo se ráno u hostesky zaregistroval a je osobně losování přítomen.

Odpolední program (Klub A)

12:05 (30 min)
Ochrana webových aplikací za rámec OWASP Top 10 & Případová studie - nasazení F5 ve společnosti Tipsport
Radovan Gibala, Systémový inženýr, F5 Networks Česká republika
Jiří Šedina, Systémový inženýr, Tipsport

 
Stále nové zranitelnosti a metody útočníků si žádají nové vlastnosti Web aplikačních FW. Ukážeme Vám, které pokročilé funkce nesmí chybět v současné WAF. Zaměříme se např. na botnety včetně ochrany mobilních aplikací, ochranu credentials, útočné kampaně na známé zranitelnosti. Ukážeme, proč je jednodušší mít jeden typ WAF v případě více prostředí, ze kterých jsou aplikace poskytovány, zejména kombinace on-premu a Cloudu. Součástí prezentace bude ukázka nasazení WAF, LTM, AFM, DNS a APM ve společnosti Tipsport.

12:35 (30 min)
Ochrana aplikací pro pojišťovnu UNIQA - služba nad sdílenou platformou F5
Lukáš Slabý, IP Security Designer, T-Mobile CZ

 
Protože v oblasti bezpečnosti se nevyplácí dělat kompromisy, hledáme cesty jak nabízet špičkové F5 technologie napříč všemi zákaznickými segmenty. Proto jsme ve vlastním datovém centru zřídili redundantní sdílenou F5 platformu, která nám z pozice operátora telco i colocation služeb umožňuje poskytovat ochranu aplikací formou služby velkým i menším zákazníkům a mít celé řešení pod kontrolou.

13:05 (55 min)
Oběd

14:00 (30 min)
Univerzální řešení pro TLS 1.3 a service chaining
Jiří Petrásek, Systémový inženýr, Arrow ECS Česká republika
Radovan Gibala, Systémový inženýr, F5 Networks Česká republika

 
Na této přednášce se dozvíte, jaké jsou aktuální trendy v šifrování komunikace - TLS 1.3. Díky řešení SSL Orchestrator od firmy F5 Networks se nemusíte obávat přechodu na nové šifrovací standardy při zachování stávající bezpečnostní infrastruktury. Dozvíte se, jak selektivně směrovat příchozí i odchozí provoz na různé bezpečnostní prvky na základě vašich požadavků pomocí inteligentního service chainingu. Součástí bude ukázka GUI SSL Orchestratoru.

14:30 (30 min)
Automatizace F5? AS3!
Milan Šimčík & Jiří Doubek, Systémový inženýři, Alef Distribution

 
V době DevOps, privátních, hybridních či veřejných cloudů se neobejdeme bez automatizace. Přijďte se podívat na přednášku, která představí a ukáže automatizační technologii AS3, princip, způsoby využití a integraci s nástroji v prostředí DevOps. Součástí prezentace bude demo.

15:00 (15 min)
Přestávka

15:15 (30 min)
Ochrana proti DDoS útokům & Reálná ukázka nasazení (nejen) L7 DDoS ochrany (Corpus Solutions)
Martin Oravec, Systémový inženýr, F5 Networks Česká republika
Pavel Klimeš, Director of Security Product Development, Corpus Solutions

 
Jak se efektivně bránit proti volumetrickým L3/4 DDoS útokům a aplikačním L7 DoS útokům? Ukážeme Vám on-prem in-line řešení, které umí komunikovat s nadřazenou s cloudovou čističkou Silverline proti zahlcení linky. Dozvíte se také, jak dobře funguje F5 a s flow diagnostikou od společnosti Flowmon. Součástí prezentace bude případová studie nasazení F5+Flowmon u slovenského operátora Benestra. Ukážeme také řešení CGNAT pro operátory.

15:45 (30 min)
Ansible: Standard automatizace F5 v prostředí Red Hat
Sergey Goncharov, Systémový inženýr, Red Hat

 
Ansible jako ideální nástroj jak pro vývojáře pro nasazování nových aplikací tak pro provozní oddělení pro provoz aplikací a infrastruktury v prostředí Red Hat.

Prosíme vás, abyste se s námi anonymně podělili o váš názor na témata prezentací a výkon jednotlivých přednášejících.